Legendární řada ThinkPad slaví 25. narozeniny

Lenovo slaví 25. výročí vzniku legendární řady podnikových počítačů ThinkPad a při této příležitostí vydává speciální narozeninovou edici v retro designu.

Legendární řada ThinkPad slaví 25. narozeniny
Společnost Lenovo tento měsíc oslavuje 25. narozeniny značky ThinkPad. Za dobu svého působení na trhu se notebooky ThinkPad staly ikonou mezi podnikovými počítači, pomáhaly objevitelům dosáhnout nejvzdálenějších míst na Zemi, podpořily desítky vesmírných misí a usnadnily růst nespočtu firem.

Svou pověst si notebooky ThinkPad získaly nejen díky své odolnosti a pokročilým bezpečnostním funkcím, ale také díky řadě prvenství v oblasti inovací. Mezi ně patří například první klávesnice odolná proti polití, vestavěná jednotka CD-ROM či integrovaná čtečka prstů.

První notebook ThinkPad 700C, tehdy ještě z dílny IBM, spatřil světlo světa dne 5. 10. 1992, během několika měsíců od svého uvdení posbíral více než 300 různých ocenění a stal se výrobkem typickým pro vysoce postavené manažery a ředitele firem.

Designéři a vývojáři notebooků ThinkPad pokračují v práci i po 25 letech a více než 130 milionech prodaných zařízení. Lenovo uvádí, že se bude značka ThinkPad dále vyvíjet, inovovat a dodávat ty nejlepší technologie i v dalším čtvrtstoletí.

V souvislosti s oslavami 25. výročí značky ThinkPad představilo Lenovo limitovanou edici ThinkPad Anniversary Edition 25, který je moderní inkarnací původního notebooku v klasickém designu.

Nedílnou součástí tohoto notebooku jsou „retro” součásti jako například podsvícená sedmiřádková klávesnice, speciální tlačítka na ovládání hlasitosti, LED stavové indikátory nebo barevné logo.

Výbavou se však jedná o moderní zařízení, které ilustruje, jak dalekou cestu značka mezitím urazila.

Zdroj: Lenovo
Galerie

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře