LANDesk koupil AppSense a jeho technologie pro virtualizaci uživatelů

Akvizice posílí potfolio LANDesku v oblasti ochrany koncových bodů a společnost bude nově moci spravovat jak fyzická, tak virtuální zařízení. Podmínky dohody nebyly zveřejněny.

LANDesk koupil AppSense a jeho technologie pro virtualizaci uživatelůSpolečnost LANDesk oznámila, že za nespecifikovanou sumu odkoupila firmu AppSense a její řešení pro správu uživatelských profilů. Akvizice posílí portfolio společnosti LANDesk v oblasti ochrany koncových bodů.

LANDesk bude díky akvizici moci rozšířit svou nabídku jednotné správy koncových bodů, a to jak fyzických, tak virtuálních zařízení. Technologie virtualizace uživatelů od AppSense má IT oddělením umožnit zjednodušit kontrolu nad fyzickými, virtuálními i cloudovými desktopy.

CEO a prezident AppSense Scott Arnold uvedl, že spojení s LANDeskem je pro jeho společnost logickým krokem, který zákazníkům a partnerům nabídne kompletní správu koncových bodů od jednoho výrobce.

AppSense má řadu zákazníků v segmentech zdravotnictví a financí, kde je (přinejmenším v USA) rozšířené používání virtuálních desktopů a zároveň je vyžadováno silné zabezpečení a důsledné dodržování předpisů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře