Kyberzločinci mohou využít naše uniklé kódy, varuje Hacking Team

Přes 400 GB dat uniklých italské společnosti Hacking Team může představovat velkou hrozbu. Potenciální útočník může získat data z počítačů nebo mobilních zařízení.

Kyberzločinci mohou využít naše uniklé kódy, varuje Hacking TeamItalské společnosti Hacking Team unikl velký balík interních dat o objemu přes 400 GB. To je špatná zpráva nejen pro samotnou firmu, ale potenciálně i pro celý svět. Hacking Team je totiž dodavatelem softwaru pro získávání dat z počítačů a mobilních zařízení.

Zákazníky Hacking Teamu jsou zpravidla státy, resp. jejich bezpečnostní složky. Po masivním úniku se však okruh uživatelů může nechtěně rozrůst na kybernetické zločince, případně teroristy.

Teroristé, vyděrači a další mohou používat tuto technologii, pokud k tomu mají příslušné technické schopnosti. Jde o extrémně nebezpečnou situaci ,“ uvedl mluvčí společnosti Eric Rabe.

Vlajkovou lodí Hacking Teamu je řešení Remote Control System (RCS), taktéž známé jako Galileo. Právě tento software slouží k získávání dat ze zařízení, pochopitelně bez vědomí uživatele.

Podle Rabeho uniklo dostatečné množství kódu, aby případný útočník dokázal spustit útok. Hacking Team však zároveň uvádí, že antivirové společnosti již pravděpodobně pracují na protiopatřeních.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © senicphoto - Fotolia.com

Komentáře