Koukaam představilo 4. generaci chytrých zásuvek Netio

Český výrobce Koukaam představil novou generaci chytrých zásuvek Netio4, určených pro ovládání napájení přes internet. Cílí na domácnosti i systémové integrátory.

Koukaam představilo 4. generaci chytrých zásuvek Netio  • Výrobce: Koukaam
  • Distributoři ČR: Koukaam Distribution
  • Distributoři SR: Koukaam Distribution
  • Cena: Netio4: 2 990 Kč bez DPH, Netio4 All: 3 990 Kč bez DPH
  • Více informací: www.netio-produkty.cz

Netio4 je čtveřice chytrých zásuvek, které lze ovládat vzdáleně pomocí počítačů, tabletů či smartphonů, buď přes on-line portál, nebo prostřednictvím mobilní aplikace pro iOS i Android (Netio Mobile App).

Spínat s nimi lze vzdáleně jakékoliv zařízení (světla, ventilátory). Díky funkci Watchdog umí zásovky v případě potřeby vzdáleně restartovat například routery a servery. Ve verzi Netio4 All dokáží měřit také spotřebu energie jednotlivých zásuvek a disponují konektivitou Wi-Fi i Bluetooth.

Zásuvky fungují také jako přístupový bod Wi-Fi, mohou tedy sloužit i k rozšíření internetové domácí sítě. Netio 4 All s Bluetooth umí spínat a vypínat připojená zařízení v závislosti na blízkosti dalších Bluetooth zařízení.

Zapnutí a vypnutí lze automaticky nastavit například u informačních panelů v prodejních místech nebo obchodech, a tak jednoduše šetřit náklady na energie.

Otevřený systém

Softwarové rozhraní Netio4  je postavené na Linuxu. Zásuvky mají GUI, které nabízí nastavitelné scénáře, kde lze určit, jak má zásuvka reagovat v různých situacích. Nechybí ani kalendář pro automatické zapnutí/vypnutí.

Systémoví integrátoři mohou vytvářet vlastní skripty v programovacím jazyce LUA. Zásuvky lze ovládat také pomocí příkazů CGI nebo Telnetu.

První verze byla uvedena v roce 2008. Netio4 pak navazuje na předchozí model Netio-230B.

 Zdroj: Koukaam
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře