Konzole Dell Alienware Steam Machine bude konkurencí pro Xbox a PlayStation

Malá počítačová herní konzole od společnosti Dell bude využívat operační systém SteamOS. Postavit se chce gigantům, jako jsou PlayStation 4 a Xbox One.

Konzole Dell Alienware Steam Machine bude konkurencí pro Xbox a PlayStationHranatá konzole Alienware Steam Machine od společnosti Dell bude postavená na upgradovatelném PC hardwaru, který je lepší než tradiční konzolový hardware, jenž nelze upravit nebo vylepšit, uvedl Bryan DeZayas, marketingový ředitel divize Alienware.

Steam Machine bude postaven na konceptu herní konzole od společnosti Valve, největšího distributora her na světě. Konzole Dellu přijde na trh v druhém pololetí 2014 a cenově má být konkurenceschopná herním konzolím, dodal DeZayas.

Podle informací na Heureka.cz přitom bude Xbox One u nás stát kolem 13-15 tis. korun, Sony PlayStation 4 se začne prodávat za 10 500 korun.

Dell představí prototyp Steam Machine na CES 2014 tento týden. SteamOS je linuxový operační systém pro herní konzole. Je postaven kolem platformy Valve pro multiplayer hraní a komunikaci mezi hráči.

Dell se letos chystá SteamOS nasadit také na herní mini-desktop X51, který v USA prodává za 599 dolarů. Jde o PC se 4. generací procesorů Intel Core, 1 TB HDD a grafickou kartou Nvidia GForce GTX 645. Zatím na X51 běží Linux, SteamOS však bude alternativou pro hráče.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Dell

Komentáře