Konzervativní firmy dostanou příští aktualizaci Windows 10 až v roce 2019

Microsoft oznámil, že podnikoví zákazníci, kteří jsou účastníky plánu Long-term Servicing Branch, budou muset řešit příští velkou aktualizaci až v roce 2019.

Konzervativní firmy dostanou příští aktualizaci Windows 10 až v roce 2019Microsoft oznámil, že příští aktualizace Windows 10 pro plán Long-term Servicing Branch (LTSB) bude vypuštěna až v roce 2019. To je dobrá zpráva pro firemní zákazníky, kteří mají zájem o co nejmenší počet novinek a preferují stabilní podobu a chování systému.

Aktualizace Windows 10 jsou založeny na modelu tří plánů, které se liší frekvencí vydávání aktualizací. Nejrychlejší plán CB (Current Brach), pod který spadají spotřebitelé, dostane novou aktualizaci vždy jako první, prostřední CBB (Current Branch for Business) s odstupem několika měsíců.

LTSB, jehož se mohou účastnit pouze uživatelé edice Windows 10 Enterprise, pak má frekvenci aktualizací výrazně sníženou. Naposled musely podniky „povinně“ přejít na verzi 1607 z léta loňského roku a nyní je jasné, že další přijde až po bezmála třech letech.

Microsoft nastavil podmínky plánu LTSB pod tlakem konzervativních firem, kterým se nelíbilo rychlé tempo aktualizací Windows 10, nemajíce zájem o změny uživatelského rozhraní a nové funkce. Takto dostávají pouze kritické bezpečností patche, zatímco vzhled a chování systému zůstávají stejné.

Plán sice obsahuje podmínku, že nové generace procesorů budou vyžadovat nejnovější verzi systému, jenže pokud tato přijde až v roce 2019, mohou podniky v klidu nakupovat nová zařízení a mít jistotu, že současná verze systému bude podporovat minimálně dvě příští generace čipů Intel Core.

Vzhledem k tomu, že Microsoft nedávno stanovil pevný řád aktualizací Windows 10, bude příští verze sytému pro plán LTSB vydána v březnu nebo září 2019.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © olly - Fotolia.com

Komentáře