Konkurence: Obrat skupiny Adastra Group vyrostl v roce 2015 o 13 %

Příjmy konzultační a softwarové skupiny rostly mimo jiného i díky novému zaměření na segment velkých dat. Nyní se pozornost Adastry obrací směrem k internetu věcí.

Konkurence: Obrat skupiny Adastra Group vyrostl v roce 2015 o 13 %Skupina Adastra Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2015. Za toto období skupina utržila 2,304 miliardy korun, což představuje 13% nárůst oproti roku 2014. O nadpoloviční většinu zakázek se postaraly firmy z oblasti financí a bankovnictví. Česká pobočka Adastry se na tomto výsledku podílela z jedné pětiny.

V roce 2015 jsme rozšířili tým jen na českém trhu o 75 nových konzultantů. Stále častěji je poptávána nová pozice data scientist, která vyžaduje aplikaci znalostí z ekonomie, IT, matematiky a statistiky,“ uvedl Pavel Kysela, generální ředitel české pobočky Adastry.

V loňském roce se Adastra kromě tradičních oblastí zaměřila i na oblast velkých dat. Rok 2015 byl podle oznámení společnosti v tomto segmentu zlomový, neboť ve financích, bankovnictví, telekomunikacích, retailových službách, a dokonce i ve výrobní sféře začalo docházet k masivnímu rozvoji práce s daty, což klade nové nároky na schopnosti a znalosti IT odborníků.

V roce 2016 se dá podle Adastry očekávat další rozvoj projektů v oblasti velkých dat, ale také v navazující oblasti internetu věcí. V tomto segmentu už se podle Adastry rýsují i první konkrétní aplikace a společnost během příštích dvou let očekává masivnější nasazování technologií a intenzivnější sběr dat.

Zdroj: Adastra

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře