Konkurence: Mironet nově nabízí službu odložené splatnosti nákupu

Zákazník může za zboží zaplatit až 14 dní po koupi. Mironet doufá, že tímto způsobem zvýší podíl kupujících skrze mobilní zařízení.

Konkurence: Mironet nově nabízí službu odložené splatnosti nákupuE-shop Mironet oznámil uvedení nové služby odložené splatnosti nákupu. Zákazník, který službu využije, zaplatí za zboží až v průběhu 14 dní, během nichž má již zboží doma. Mironet platbu v košíku nazývá Zaplatím, až to doma uvidím. Nákup na fakturu se splatností 14 dní. Služba je dostupná všem registrovaným zákazníkům.

Mironet nabízí prodej na fakturu do 50 tisíc Kč. U nižších částek, kde není potřeba sepsat se zákazníkem předem smlouvu, spolupracuje se službou Twisto.cz. Služba je nabízena spotřebitelům i firmám. V současné době je již otestována a plně funkční.

Mironet uvádí, že zpřístupněním této služby reaguje na zájem zákazníků o tuto formu platby. Testování metody probíhalo v průběhu srpna a využívat ji mohli zákazníci zapojení ve věrnostním programu.

Novou platební metodu vnímáme jako benefit pro všechny registrované zákazníky. Každý, kdo ji využije, si zboží může nejprve vyzkoušet, do 14 dnů buď vrátit anebo za něj zaplatit. Neplatí tedy nic, co by předtím nevyzkoušel,“ okomentoval novou platební metodu Robert Novotný, generální ředitel Mironetu.

Mironet si od „Zaplatím, až to doma uvidím“ slibuje také zvýšení konverzního poměru u zákazníků, kteří na e-shop přistupují z mobilních telefonů. Současné systémy mobilních plateb totiž neumožňují jednoduché zaplacení jedním klikem.

Twisto.cz ovšem nabízí platformu, se kterou zákazník může nakoupit v mobilním zařízení a platbu vyřešit až za čtrnáct dní.

Zdroj: Mironet
Úvodní foto: © filograph - Fotolia.com

Komentáře