Konkurence: Master Internet spouští novou službu veřejného cloudu

Nová služba MasterCloud běží na hardwaru od Dellu a softwaru OpenStack. K dispozici je řada předkonfigurovaných serverů a doplňkové služby.

Konkurence: Master Internet spouští novou službu veřejného clouduSpolečnost Master Internet spustila MasterCloud, novou službu veřejného cloudu pro české a slovenské koncové zákazníky. Nová platforma využívá třináctou generaci serverů Dell PowerEdge 630 s SSD disky Intel S3500, softwarově definovanou storage, switche Dell Force 10 a open-source software OpenStack

Zákazníci si mohou vybrat některé z předem nakonfigurovaných serverů. Ty jsou k dispozici od nejmenší konfigurace 1 CPU, 1 GB RAM, 10GB SSD až po konfiguraci s 9 CPU, 32 GB RAM a 80GB SSD. Mezi doplňkovými službami se nachází například perzistentní blokové uložiště, a to i ve verzi s SSD.

Nová služba je k dispozici za zaváděcí ceny. Zákazníci si ji navíc mohou vyzkoušet i v bezplatné 14denní zkušební verzi.

Uvědomujeme si, že na česko-slovenský trh vstupujeme s úplně novou službou. Chceme proto vyjít vstříc zákazníkům, kteří si OpenStack budou chtít nejprve osahat, a vyzkoušet, jak funguje právě pro jejich potřeby,“ uvedl provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.

Zdroj: Master Internet
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře