Konkurence: Coolhousing začal pronajímat servery pro těžbu virtuálních měn

Společnost Coolhousing zařadila do své nabídky tzv. VirtualCoin miner – dedikovaný server sestavený pro těžbu kryptoměn. Co od něj očekává?

Konkurence: Coolhousing začal pronajímat servery pro těžbu virtuálních měnDatové centrum Coolhousing přichází s nabídkou, díky níž může tuto těžbu virtuálních peněz vyzkoušet kdokoliv, kdo nemá dostatek finančních prostředků nebo nechce investovat do sestavení dostatečně výkonného serveru.

Těžba kryptoměny probíhá ve formě poskytování operačního počítačového výkonu pro provoz oběhu virtuálních peněz a ověřování peněžních transakcí. Server ověřuje autenticitu probíhajících transakcí, za což je od systému odměněn měnou Litecoin.

Navíc je možné vydělávat spekulací na budoucí růst kurzu a v budoucnu kryptoměny výhodně prodat, uvádí Coolhousing.

První a nejrozšířenější kryptoměnou je sice Bitcoin, k její těžbě (a pro optimalizaci algoritmu) je však potřeba speciální procesory ASIC, které nejsou tolik dostupné.

Druhou měnu Litecoin lze však těžit pomocí výpočtů prováděných na procesorech grafických karet (grafiky AMD jsou vhodnější než nVidia, uvádí Coolhousing). Pro dosažení zajímavějších výsledků pak těžaři staví stroje osazené větším množství grafik.

Těžba kryptoměny jako služba?

Coolhousing zařadil do nabídky datového centra specializovanou soustavu, která je navržena pro těžbu kryptoměn Litecoin a Terracoin. Jde o dedikovaný server VirtualCoin miner za poplatek 6 968 Kč měsíčně.

Zákazník tak získá podle Coolhousingu na mining konfiguraci: Intel Pentium G3220, 4 GB RAM PC3-12800, 500 GB SATA-3G HDD; 3 grafické karty Radeon HD 7950.

Na dotaz ChannelWorldu ohledně ekonomického modelu odpověděl Jiří Dvořák z Coolhousingu: „Zejména se chceme nadále plně soustředit na to, co umíme nejlépe, a to je dodávka HW a provoz datového centra.  Navíc, jelikož je server VirtualCoin miner v našem portfoliu stále novinkou, chceme v této oblasti sbírat další zkušenosti. Samozřejmě budeme sami několik strojů využívat, ale chceme mít portfolio v tomto ohledu diverzifikované.

Sestavy na mining jsou skutečně jednoúčelová zařízení, ale základem je serverová platforma, která sekundární využití má," dodal Jiří Dvořák k dodazu na další možné využití.

Coolhousing jako prodejní hlavní argumenty uvádí vyhnutí se investici do nákupu hardwaru, řešení hluku, chlazení a samozřejmě ceny elektřiny. Klientům poskytovatel nabízí možnost odkupu sestavy po uplynutí 24 měsíců za 59 korun.

Zdroj: Coolhousing, ChannelWorld
Úvodní foto: JustCom (Sapphire)

Komentáře