Konkurence: Alza.cz otevře pilotní „prodejnu budoucnosti“

První prodejna postavená podle nového konceptu se otevře v nejbližších dnech na pražské Floře. Nabídnout má neomezenou otevírací dobu, plnou automatizaci a bleskově rychlý nákup.

Konkurence: Alza.cz otevře pilotní „prodejnu budoucnosti“
Společnost Alza.cz představila nový koncept, který označuje za prodejnu budoucnosti. Tento přístup podle Alzy slibuje extrémně rychlé nakupování, žádné fronty, neomezenou otevírací doba a dosud nevídaný nákupní komfort.

Zákazník si vybere zboží – sám nebo za pomoci obsluhy na videochatu, objedná a ihned vyzvedne. Pilotní futuristická prodejna s rozlohou 60 m² bude otevřena na pražské Floře a nabídne stovky nejžádanějších produktů. Prodejna přišla na 5 milionů korun.

V malé vstupní místnosti si uživatel na vestavěném počítači objedná požadované zboží. Jakmile zaplatí (kartou nebo on-line), automaticky se otevírají prosklené dveře do další místnosti, na podlaze se rozsvítí návodné světelné LED diody ukazující směr vydání, rozsvítí se také sloupec se schránkou i samotný box.

Alza uvádí, že prodejna zvládne obsloužit přes 1 000 zákazníků denně. Otevřeno bude skutečně neustále, tedy 24/7/365. Pilotní provoz na Floře poběží několik týdnů, v plánu jsou však další pilotní provozovny na stanicích metra Můstek a Budějovická.

Vývoj a realizace trvala rok, vše se programovalo interně. Provozovna je vybavena schránkami upravenými na míru 80% portfolia. Vstupní skla jsou ze speciálního tvrzeného materiálu odolného běžným nárazům, podlaha je pokryta kaučukem. Zásobována bude zpočátku dvakrát denně.

Zdroj: Alza.cz

Galerie

Úvodní foto: Alza.cz

Komentáře