Konkurence: Alza bude ve vánoční sezóně lákat zákazníky na rozložení plateb

Nová služba s názvem Třetinka umožní nákup vybraného zboží za třetinu ceny, přičemž zbytek zákazník doplatí kdykoliv během následujících tří měsíců. Nejedná se přitom o spotřebitelský úvěr a zákazník nezaplatí ani korunu navíc.

Konkurence: Alza bude ve vánoční sezóně lákat zákazníky na rozložení platebSpolečnost Alza.cz zavádí novou službu s názvem Třetinka, která zákazníkům umožní rozložit platbu za vybrané zboží. Princip je jednoduchý – zájemce si vybere produkt, zaplatí třetinu ceny a zbytek doplatí během následujících tří měsíců.

Alza uvádí, že Třetinka je ideálním řešením pro zákazníky, kteří nechtějí zatížit svůj rozpočet velkým jednorázovým výdajem nebo mají obavu vzít si spotřebitelský úvěr. Třetinka tak může například pomoci rodinám lépe rozložit náklady na nákup vánočních dárků.

Vyšší platební komfort nezatížený úvěrem jsme na trhu pro naše zákazníky postrádali. Proto jsme službu interně sami vymysleli a implementovali do systémů,“ uvedl finanční ředitel společnosti Jiří Ponrt.

Zákazníky mají k využití služby motivovat další dva faktory. Zaprvé nebudou při využití Třetinky muset platit žádné úroky, poplatky nebo navýšení, zadruhé budou v případě platební neschopnosti moci zboží vrátit a uzavřít s Alzou individuální dohodu o narovnání.

Třetinka bude přednostně nabídnuta členům programu Alza Premium a v dalších týdnech začne být dostupná i pro další zákazníky.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: © vilisov - Fotolia.com

Komentáře