Konica Minolta zvýšila tržby za IT služby, vidí potenciál ve správě infrastruktury a cloudu

Konica Minolta se v ČR aktuálně zaměřuje na digitalizaci faktur a jejich následné schvalování v cloudovém prostředí. V dalším vývoji se chce zaměřit na služby spojené s procesním řízením, potenciál vidí i v oblasti správy infrastruktury a cloudových platforem.

Konica Minolta zvýšila tržby za IT služby, vidí potenciál ve správě infrastruktury a clouduSpolečnost Konica Minolta uvedla, že její tržby za IT služby v České republice meziročně vzrostly o dvě procenta. Na celkovém obratu společnosti se aktuálně podílejí ze 17 %, přičemž dle společnosti stoupá zákazníků, kteří se o softwarová řešení zajímají.

Aktuálně dodáváme IT služby stovkám zákazníků po celé zemi. Trh si už začíná zvykat, že nabízíme i služby systémového integrátora. K tomu nám pomohla i dokončená akvizice společnosti Webcom,“ řekl Zdeněk Toman, obchodní ředitel ITS Sales Konica Minolta Business Solutions Czech.

Společnost aktuálně pracuje na prvním standardizovaném řešení, digitalizaci faktur a jejich následném schvalování v cloudovém prostředí. V dalším vývoji se chce zaměřit na služby spojené s procesním řízením.

Tato optimalizace portfolia nám umožní více se věnovat komplexnějším potřebám našich zákazníků a aktivnějšímu provázání našich služeb s technologiemi jako Microsoft Office 365 nebo Power Platform,“ upřesnil Toman.

Cílem Konica Minolta je být pro české firmy partnerem první volby v digitalizaci, automatizaci a servisní integraci. Další potenciál vidí společnost zejména v oblasti správy infrastruktury a cloudových platforem.

V oddělení ITS sales pracuje aktuálně už osmdesát šest kolegů. V souvislosti s růstem divize ITS již šestým rokem v řadě nicméně očekávám i další nárůst aktivit a rozšíření našeho týmu,“ uzavřel Toman.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře