Konica Minolta získala ocenění za loňské investice v ČR, letos je více než zdvojnásobí

Za loňské otevření vývojového a inovačního centra v Brně si společnost odnesla ocenění AFI, a to především za rozvoj kvalifikovaných pracovních míst v regionu. Letos firma do svého centra napumpuje dalších 91 milionů korun.

Konica Minolta získala ocenění za loňské investice v ČR, letos je více než zdvojnásobíSpolečnost Konica Minolta oznámila, že její letošní investice do výzkumu a vývoje v České republice dosáhnou částky 91 milionů korun. Růst investic navazuje na loňské otevření vývojového a inovačního centra v Brně, o kterém jsme vás informovali v tomto článku.

Společnost zároveň oznámila, že za tento loňský počin získala cenu AFI, kterou uděluje Sdružení pro zahraniční investice – AFI společně s agenturou CzechInvest. Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo 26. 10. pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

Projekt výzkumných center Konica Minolta nás zaujal především svým potenciálem rozvoje kvalifikovaných míst v rámci jihomoravského regionu. Oceňujeme rovněž samotnou volbu společnosti umístit evropské centrum svého výzkumu a vývoje do ČR,“ uvedl Kamil Blažek, předseda Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Investicí posílené vývojové centrum a inovační centrum společně nabídnou více než 60 pracovních míst pro vysoce kvalifikované IT odborníky a vědce. Zaměří se především na vývoj pokročilých technologií a služeb z oblastí 3D tisku, rozšířené reality nebo virtuální kanceláře.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře