Konica Minolta v ČR v roce 2014 dosáhla 45% růstu zisku

Obrat společnosti ve stejném období vyrostl o 2 % na 1,6 miliardy Kč. Konica Minolta i díky tomu upevnila své vedoucí postavení v segmentu produkčního tisku. Zároveň zdvojnásobila své příjmy v oblasti firemních řešení pro tisk a správu dokumentů.

Konica Minolta v ČR v roce 2014 dosáhla 45% růstu ziskuSpolečnost Konica Minolta dosáhla v roce 2014 v České republice zisku ve výši 84 milionů korun, což je o 45 % více než v roce 2013. Tržby společnosti u nás za stejné vzrostly o 2 %. S obratem ve výši 1,6 miliardy Kč bylo české zastoupení druhým nejúspěšnějším v rámci regionu střední a východní Evropy.

Dlouhodobým cílem společnosti je posílení její pozice jako dodavatele softwarových řešení. Samostatná divize ECM (Enterprise content management) vytváří produkty spojené se správou firemních procesů a s oběhem digitalizovaných dokumentů. Společnosti se v loni podařilo zdvojnásobit prodeje v této oblasti.

Konica Minolta díky výsledkům posílila svoji pozici v prodeji multifunkčních zařízení. V prodeji barevných laserových multifunkcí formátu A3 činil kusový tržní podíl společnosti 40,6 %, což je první místo na českém trhu. I v prodeji černobílých laserových multifunkcí formátu A3 obhájila Konica Minolta svou vedoucí pozici s podílem 28,1 %. Společnost však v oznámení neuvedla, jakou metriku pro výpočet podílu zvolila.

Ještě vyšší jsou pak tržní podíly společnosti v případě barevných produkčních strojů, kde dosahují 62,2 %, a v segmentu černobílých produkčních strojů, kde dosahují 77,2 %.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře