Konica Minolta spustila vlastní nabídku cloudových služeb

Někdejší výrobce hardwaru pokračuje ve své transformaci v poskytovatele služeb. Ve spolupráci s firmou Dataspring, která jí poskytla svá datacentra, nabídne Konica Minolta cloudovou infrastrukturu, aplikační platformu i nástroje pro zálohování a obnovu dat.

Konica Minolta spustila vlastní nabídku cloudových služebSpolečnost Konica Minolta oznámila, že ve spolupráci s firmou Dataspring rozšířila svou nabídku o služby z oblasti poskytování infrastruktury, cloudových nástrojů a zálohování dat.

Zákazníkům nově nabídne například kompletní zajištění provozu serverů, správu databází, platformu pro běh a řízení aplikací a nástroje pro zálohování a obnovu dat.

Konica Minolta uvádí, že se jedná o další krok v rámci její transformace v poskytovatele komplexních IT služeb. Význam spuštění vlastních cloudových služeb Konica Minolta srovnává s akvizicí firmy Webcom z roku 2015 .

Partnerem se stala společnost Dataspring, která v ČR provozuje dvě geograficky oddělená datacentra s certifikací TIER III a ISO 27001. Dlouhodobým cílem spolupráce obou společností je zahájení společného vývoje nových služeb a další rozšiřování portfolia.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře