Konica Minolta představila inovativní řešení Workplace Hub pro malé a střední firmy

Workplace Hub umožňuje integraci podnikových systémů, hardwaru a softwaru pod jednu platformu s jednotným ovládacím rozhraním. K dispozici je jako racková jednotka, ale také coby volně stojící designové zařízení s integrovanou multifunkční tiskárnou. K jeho vývoji výrazně přispěla lokální pobočka.

Konica Minolta představila inovativní řešení Workplace Hub pro malé a střední firmySpolečnost Konica Minolta představila řešení Workplace Hub (WPH) určené ke sjednocení IT infrastruktury do jediného zařízení. Novinka je podle výrobce ideální pro malé a střední podniky s 20 až 250 zaměstnanci i pro velké společnosti s více pobočkami.

Konica Minolta uvádí, že systém WPH firmám umožní snížit náročnost správy IT infrastruktury a související náklady, zvýšit bezpečnost dat a efektivitu práce. Dále má usnadnit integraci dalších moderních technologií v rámci budoucího rozvoje.

Jde o vysoce flexibilní platformu s vlastním ekosystémem aplikací, který je možné rozšířit o stávající aplikace zákazníků,“ podotýká Vladimír Horák, obchodní manažer pro WPH v Konica Minolta Business Solutions Czech.

Jedna platforma, jedno ovládací rozhraní

WorkPlace Hub umožňuje integraci podnikových systémů, hardwaru a softwaru pod jednu univerzální platformu s jednotným ovládacím rozhraním. Zároveň jde o technologii, která má zpřístupnit práci kdykoli a odkudkoli.

Stejnojmenná varianta tohoto řešení přichází na trh v podobě multifunkčního tiskového zařízení. Kromě funkcí sjednocujících firemní IT disponuje také integrovaným serverem, Wi-Fi a standardními dokumentovými službami.

Konica Minolta představila také rackovou variantu WorkPlace Hub Edge určenou k montáži do serverovny. Tento model je podle výrobce vhodný pro zákazníky, kteří nechtějí nebo nepotřebují rozšiřovat svou existující tiskovou infrastrukturu.

Úspora nákladů i nepřetržitý monitoring firemního IT

Konica Minolta spolu s novou technologií svým zákazníkům zajistí instalaci, přechod stávající infrastruktury na platformu WPH, zaškolení zaměstnanců nebo službu nepřetržitého monitoringu firemního IT. Implementaci zajistí napřímo i skrze své partnery.

WorkPlace Hub je výsledkem několikaleté práce, na které se podílelo i brněnské vývojové centrum výrobce. Díky přínosu lokální pobočky figuruje Česká republika mezi osmi trhy, na které se WPH přichází v první vlně svého uvedení.

Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, dodal, že firma bude plánuje WPH dále rozvíjet. „Příští rok se chystáme uvést na trh další řešení z rodiny WPH a budeme také doplňovat portfolio aplikací a IT služeb.“ upřesnil.

Zdroj: Konica Minolta, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře