Konica Minolta kupuje českou společnost Webcom za stovky milionů korun

Převzetí jednoho z největších regionálních dodavatelů CRM a ERP systémů na platformě Microsoft Dynamics je největší akvizicí české pobočky společnosti Konica Minolta.

Konica Minolta kupuje českou společnost Webcom za stovky milionů korunKonica Minolta kupuje českou společnost Webcom, jednoho ze tří největších dodavatelů CRM a ERP informačních systémů na platformě Microsoft Dynamics ve střední a východní Evropě. Dokončení transakce je plánováno na konec července a je podmíněno schválením UOHS.

Jde o zatím největší investici v historii české pobočky Konica Minolta a první akvizici IT společnosti v zemích střední a východní Evropy. Hodnota celé transakce se pohybuje v řádu stovek milionů korun. Obě strany se dohodly, že nebudou k ceně transakce uveřejňovat bližší informace.

Akvizicí společnosti Webcom naplňujeme naši globální strategii, jejímž cílem je rozšíření nabídky v oblasti tiskových řešení o nové sofistikované IT služby. Mezi oblastí zaměřenou na práci s dokumenty a podnikovými informačními systémy existuje mnoho zajímavých synergií,“ uvedl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Webcom působí v České republice od roku 1998. V loni dosáhl obratu téměř 350 milionů korun a zaměstnával 140 lidí.

Konica Minolta převezme všechny aktivity a zaměstnance Webcomu, společnost však bude i nadále působit odděleně pod svojí značkou a pod vedením současného managementu. Výkonný ředitel Webcomu Stanislav Hlobilek se stane členem nejvyššího vedení české Konica Minolta.

Zdroj: Konica Minolta

Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře