Konica Minolta dosáhla v roce 2013 v ČR obratu téměř 1,6 miliardy Kč

Česká pobočka měla páté nejlepší výsledky v Evropě.

Konica Minolta dosáhla v roce 2013 v ČR obratu téměř 1,6 miliardy KčSpolečnost Konica Minolta zveřejnila výsledky svého hospodaření v roce 2013. Ve zprávě uvádí, že evropské zastoupení v loni dosáhlo obratu 2,2 miliardy eur a zisku 100 milionů.

Česká republika měla patřit mezi klíčové trhy společnosti v Evropě. Tuzemské zastoupení dosáhlo tržeb ve výši 1,59 miliardy korun a zisku 58,4 milionu korun, což z něj dělá páté nejúspěšnější z 32 evropských zemí, ve kterých společnost v Evropě podniká.

Zhruba třetinový meziroční pokles zisku Konica Minolta připisuje dopadům ekonomické krize, která se podle jejího vyjádření projevila mimořádně vysokým počtem insolventních zákazníků a stornovaných objednávek.

Loňský rok byl spojený s konsolidací našich aktivit na tuzemském trhu. Vyrovnávali jsme se s útlumem poptávky jak v oblasti komerčních firem, tak veřejné správy. V důsledku negativního vývoje jsme snížili o 10 % počet zaměstnanců a provozní náklady o 50 milionů korun,“ uvedl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

Společnost dále uvádí, že navzdory poklesu prodeje obhájila první pozici na trhu v prodeji barevných i černobílých laserových multifunkčních zařízení formátu A3, kde v loni držela 35% tržní podíl z hlediska prodaých jednotek.

Již šestým rokem po sobě má také být lídrem žebříčku dodavatelů černobílých (výkon nad 90 stran A4/min.) i barevných (výkon nad 50 stránek A4/min.) produkčních digitálních tiskových strojů s 63,8%, resp. 47,9% podílem.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře