Konica Minolta chce do tří let trojnásobný obrat z IT služeb na evropském trhu

Společnost, která se transformuje z výrobce hardwaru na dodavatele služeb, spojila s tímto procesem velmi ambiciózní plán. Pomoci má i česká pobočka, která je momentálně třetím nejvýznamnějším zastoupením společnosti na starém kontinentu.

Konica Minolta chce do tří let trojnásobný obrat z IT služeb na evropském trhuSpolečnost Konica Minolta má ambici výrazně zvýšit svůj obrat z prodeje IT služeb na evropském trhu, konkrétně na trojnásobek za tři roky. Dosáhnout toho chce zejména rozvojem informačních a bezpečnostních systémů nebo služeb spojených se správou firemních procesů a digitalizací dokumentů.

Transformace společnosti z dodavatele tiskových řešení v poskytovatele komplexních IT služeb je dlouhodobým cílem celé skupiny. V Evropě jsme za tímto účelem koupili už několik firem. V roce 2015 k nim přibyla i česká společnost Webcom,“ uvedl generální ředitel české pobočky společnosti Pavel Čurda.

Cílem skupiny Konica Minolta je nárůst ročního obratu v Evropě ze 115 milionů eur v současném fiskálním roce na 350 milionů eur v roce 2020. Po započítání i tzv. hybridních zákazníků, kteří tyto služby využívají jako doplněk ke standardním tiskovým řešením, plánuje skupina za tři roky dosáhnout tržeb ve výši 465 milionů eur.

Potenciál pro další rozvoji IT služeb na starém kontinentě mají podle společnosti zejména země střední a východní Evropy, mezi kterými je jasnou jedničkou česká pobočka. Tuzemské zastoupení je podle výrobce třetí nejúspěšnější v rámci celého kontinentu.

Naším cílem pro rok 2020 je obrat ve výši 840 milionů korun. Přesto, že je česká Konica Minolta už dnes v nabídce IT služeb podstatně dál než zbytek regionu, věřím, že se nám téměř dvojnásobného růstu tržeb podaří dosáhnout,“ dodal Pavel Čurda.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře