Konference Intel Developer Forum po dvaceti letech končí

Letošní ročník konference byl zrušen. Intel, který se posouvá od PC směrem k novějším a slibnějším segmentům, se místo pořádání vlastní akce soustředí na veletrhy.

Konference Intel Developer Forum po dvaceti letech končíNěco končí, něco začíná. Dvacetiletá historie konference Intel Developer Forum (IDF), která byla úzce spjatá se vzestupem globálního trhu PC, se zřejmě uzavřela loňským ročníkem. Letošní setkání, které se mělo konat v půlce srpna, bylo zrušeno.

Konference se poprvé konala roku 1997 v kalifornském Palm Springs, později se přesunula do San Franciska. Intel pravidelně využíval IDF k představení nejdůležitějších novinek v oblasti technologií procesorů, PC a datacenter.

Jenže doba se posunula a Intel se posunul od upadajícího (a nebo ne, názory se různí) trhu PC ke slibnějším a podstatně širším segmentům a jeho strategie má ambici pokrýt a propojit v podstatě vše, co půjde.

V této situaci výrobce zřejmě usoudil, že konference typu IDF pozbývá smyslu. Místo ní chce Intel komunikovat se svým partnery a zákazníky prostřednictvím workshopů a veletrhů. Místo IDF se tak budeme s Intelem setkávat na CESu, Computexu, MWC a dalších akcích.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře