Konec podpory Windows XP a Office 2003 je výzvou pro resellery

Co s uživatelem, který nechce migrovat, ale musí? Nabídněte mu pomocnou ruku.

Konec podpory Windows XP a Office 2003 je výzvou pro reselleryMicrosoft znovu připomněl uživatelům blížící se konec podpory operačního systému Windows XP i kancelářského balíku Office 2003, k nimž dojde 8. 4. letošního roku.

Přestože ani jeden z produktů nepřestane po tomto datu fungovat, u operačního systému podle Microsoftu hrozí závažné hrozby vzhledem k ukončení zasílání bezpečnostních aktualizací a používáním Office 2003 se zase uživatel okrádá o mobilní a cloudové schopnosti nového balíku.

Staré stroje, staré zvyky

Microsoft zcela pochopitelně nabádá uživatele k migraci na Windows 8.1 a Office 365. Tento přechod však pro uživatele může být komplikovaný a nepříjemný hned ze dvou důvodů.

Tím prvním je, že, jak přiznává sám Microsoft, většina starších počítačů nedosahuje systémových požadavků pro používání Windows 8 a jejich pozdějších verzí.

Druhým je skutečnost, že upgrade na nový OS nelze provést automaticky. Uživatel bude muset přeinstalovat systém a následně i ručně naistalovat všechny programy.

Jedno i druhé představuje pro uživatele, který je na Windows XP zvyklý a nechce se s nimi loučit, nepříjemnou komplikací... a možná bude hledat pomocnou ruku. V tomto okamžiku na scénu přichází reseller.

Migrace je výzva i příležitost

Pokud uživatel tápe a váhá, může mu reseller pomoci nabídkou asistence s přeinstalací systému coby přidanou hodnotou ke koupi nového OS.

V případě potřeby koupě nového zařízení je role resellera ještě jasnější. A pokud by snad zákazník věděl, že se Windows 8 nesetkaly s přílišným nadšením, vždy tu bude možnost prodat verzi Pro s možností downgradu na uživatelsky oblíbené Windows 7.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: Microsoft (Blogging Windows)

Komentáře