KKCG představilo skupinu Aricoma, nového významného hráče na trhu ICT

Nový holding s názvem Aricoma Group zastřešuje firmy Autocont, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC. Skupina pod křídly KKCG Karla Komárka se netají ambicemi prosadit se na českém a slovenském trhu ICT.

KKCG představilo skupinu Aricoma, nového významného hráče na trhu ICTZástupci investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka představili zřejmě největší český ICT holding s názvem Aricoma Group. Nově vzniklá skupina zastřešuje společnosti Autocont, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC.

Firmy patřící pod Aricomu pokrývají celé portfolio od návrhu ICT architektury přes infrastrukturní a cloudové služby, implementaci podnikových aplikací až po vývoj vlastních softwarových řešení a outsourcing.

Všechny tyto obory podle KKCG navíc propojuje problematika kybernetické bezpečnosti. Skupina zaměstnává téměř dvě tisícovky lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.

Před Aricomou stojí nyní 2 hlavní úkoly,“ uvedl její generální ředitel Milan Sameš. „Prvním je konsolidovat a zvýraznit aktivity KKCG na českém a slovenském ICT trhu, kde chceme být jednoznačně největším poskytovatelem ICT služeb pro podnikovou sféru.

Dodal, že Aricoma Group je zde především zastřešující brand, prezentující celou skupinu navenek a podporující spolupráci mezi jednotlivými částmi, které budou i nadále podnikat samostatně a pod svými vlastními značkami.

Druhým úkolem Aricoma Group je stát se platformou pro evropskou expanzi ICT aktivit KKCG, protože máme ambici stát se silným evropským poskytovatelem ICT služeb,“ upřesnil Sameš.

Zdroj: KKCG

Úvodní foto: KKCG

Komentáře