Kingston byl i v roce 2019 největším dodavatelem modulů DRAM

Hodnocení analytické společnosti TrendForce podle výšky příjmů řadí Kingston s 80,33% podílem na trhu na první místo. Vedoucí příčku si výrobce přitom udržuje dlouhodobě.

Kingston byl i v roce 2019 největším dodavatelem modulů DRAMSpolečnost Kingston Technology Europe, pobočka Kingston Technology Company, byla podle nejnovějšího přehledu příjmů sestaveného analytickou firmou TrendForce opět zařazena mezi největší světové dodavatele DRAM modulů pro třetí strany.

Podle zjištění TrendForce si Kingston udržuje pozici jedničky na trhu s odhadovanými příjmy 12,9 miliardy dolarů, což představuje 80,33% tržní podíl. Hodnocení za rok 2019 řadí společnost Kingston na první místo žebříčku již po sedmnácté za sebou.

TrendForce uvádí, že ceny DRAM byly v roce 2019 nižší kvůli velké nabídce v kombinaci se slabší poptávkou ze strany výrobců serverových i klientských zařízení, což vedlo ke snížení příjmů u mnoha výrobců paměťových modulů.

Úspěch díky těsné spolupráci s partnery

Kingston byl podle analytiků jedním z mála, kteří šli proti tomuto trendu a zaznamenali růst podílu na trhu. Společnost Kingston si dle analytické firmy udržela svoji konkurenční výhodu díky těsné spolupráci se svými partnery a zákazníky.

Mimořádně příznivé hodnocení od TrendForce odráží pokračující růst a upevňování postavení naší společnosti jako předního výrobce řešení DRAM pro třetí strany,“ uvedla Iwona Zalewska, obchodní manažerka Kingston Technology pro DRAM paměti v regionu EMEA.

Naše špičková pozice na trhu nám umožňuje úzce spolupracovat s našimi partnery a prodejci a také radit zákazníkům při přechodu na 16Gb moduly. Nová vylepšení významně podporují rozvoj cloud computingu, okrajových datových center a sítí 5G,“ dodala.

Zdroj: Kingston Technology
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře