Kaspersky Lab v roce 2018 zvýšil tržby o 4 % na 726 milionů dolarů

Dodavatel bezpečnostního softwaru vloni zvýšil celkové tržby o 4 %. Zásadní roli hrály země Blízkého východu, Turecko a Afrika, kde společnost zaznamenala 27% růst. Naopak 25% propad celkových tržeb vykázal Kaspersky v severní Americe.

Kaspersky Lab v roce 2018 zvýšil tržby o 4 % na 726 milionů dolarůSpolečnost Kaspersky Lab oznámila, že v minulém roce zaznamenala 4% nárůst tržeb na celkových 725,6 milionů dolarů. Firma uvádí, že vykázala růst navzdory aktuálnímu vývoji podmínek, za což vděčí především důvěře zákazníků a partnerů.

Kyberbezpečnostní společnosti se dařilo v oblasti digitálního prodeje a podnikových řešení. Kaspersky Lab navýšil prodeje prostřednictvím digitálních kanálů o 4 %, segment podnikových řešení pak vzrostl o solidních 16 %.

Celosvětové tržby táhly nahoru především regiony Blízkého východu, Turecka a Afriky, kde společnost vykázala 27% růst. Šestiprocentním podílem se zasadily Rusko, země centrální Asie a členské státy organizace Společenství nezávislých států.

Asijsko-pacifický region a Evropa vzrostly o 6 %. Tržby v Jižní Americe klesly o 11 % především kvůli devalvaci tamních měn. V severní Americe došlo k propadu celkových tržeb o 25 %, a to i přes 8% nárůst prodeje nových licencí prostřednictvím digitálních kanálů.

Zdroj: Kaspersky Lab

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře