Kaspersky Lab přesune svou infrastrukturu z Ruska do Švýcarska

Výrobce bezpečnostních řešení se v rámci své globální iniciativy pro transparentnost rozhodl přesunout výraznou část infrastruktury do Švýcarska, opatřovat software a databáze elektronickými podpisy a nechat své aktivity monitorovat nezávislou třetí stranou.

Kaspersky Lab přesune svou infrastrukturu z Ruska do ŠvýcarskaSpolečnost Kaspersky Lab oznámila, že připravujepodstatnou část své infrastruktury na přesun z Ruska do Švýcarska. K přestěhování procesních nástrojů dochází v rámci firemní globální iniciativy pro transparentnost.

Přesun se týká zpracování a uchování uživatelských dat z řady regionů a softwaru včetně aktualizací detekce hrozeb. Aby byla zajištěna celková transparentnost a integrita, Kaspersky Lab chce, aby na celou aktivitu dohlížela nezávislá třetí strana sídlící ve Švýcarsku.

Do konce roku 2019 vybuduje společnost Kaspersky Lab v Curychu nové datové centrum. V něm bude ukládat a zpracovávat veškerá data uživatelů z Evropy, Severní Ameriky, Singapuru, Austrálie, Japonska a Jižní Koreje.

Do konce tohoto roku chce Kaspersky Lab začít opatřovat digitálním podpisem všechny své produkty a databáze pravidel pro zjišťování hrozeb ve Švýcarsku, a to ještě před tím, než budou distribuovány zákazníkům.

Tímto krokem chce výrobce zajistit, že veškerý nově sestavený software bude ověřen nezávislou organizací. Zákazníci tak mají získat jistotu, že se jejich software a aktualizace shodují se zdrojovým kódem, který byl poskytnut k auditu.

Zdroj: Kaspersky Lab

Úvodní foto: Kaspersky Lab

Komentáře