Kaspersky Lab otevírá datové centrum a centrum transparentnosti v Curychu

Výrobce bezpečnostních řešení začíná naplňovat svou strategii transparentnosti. Nově zpracovává podezřelé a infikované soubory od evropských uživatelů v datovém centru ve švýcarském Curychu. Zároveň otevřel i první Centrum transparentnosti.

Kaspersky Lab otevírá datové centrum a centrum transparentnosti v CurychuSpolečnost Kaspersky Lab oznámila, že otevřela nové datové centrum v Curychu. Jedná se o první z řady opatření, která firma vyhlásila na konci minulého roku v rámci své Globální iniciativy pro transparentnost.

V curyšském datovém centru jsou zpracovávány podezřelé a infikované soubory od evropských uživatelů bezpečnostních produktů Kaspersky Lab. S novým centrem společnost zároveň otevřela své první Centrum transparentnosti.

Prostřednictvím Centra transparentnosti mohou partneři a vlády na švýcarské půdě přezkoumat naše produkty a služby,“ podotýká šéf firmy Eugene Kaspersky. Důvěryhodní partneři budou moci přezkoumat i firemní zdrojové kódy či softwarové aktualizace.

Výrobce bezpečnostních řešení uvádí, že přemístění systémů pro zpracování dat je součástí řady aktivit, které mají za cíl zvýšit odolnost firemní IT infrastruktury vůči potenciálním rizikům úniku dat a útoků na dodavatelský řetězec.

Přesunutí části firemní infrastruktury podle Kaspersky Lab dokládá odhodlání firmy prokázat nezávadnost a důvěryhodnost produktů, služeb a interních procesů. Přesun další infrastruktury společnosti je naplánován na pozdější fázi Globální iniciativy pro transparentnost.

Zdroj: Kaspersky Lab

Úvodní foto: Kaspersky Lab

Komentáře