Kaspersky dokončil stěhování systémů pro zpracování a ukládání dat do Švýcarska

Kyberbezpečnostní firma tímto krokem naplnila svůj závazek v rámci Iniciativy pro globální transparentnost, již vyhlásila před třemi lety.

Kaspersky dokončil stěhování systémů pro zpracování a ukládání dat do ŠvýcarskaSpolečnost Kaspersky oznámila splnila hlavní cíle Iniciativy pro globální transparentnost (Global Transparency Initiative, GTI) tím, že přemístila úložiště dat a jejich zpracování z Ruské federace do Švýcarska.

Kromě Evropy, Spojených států a Kanady společnost Kaspersky přemístila ukládání a zpracování dat i pro řadu zemí asijsko-pacifického regionu. Zároveň otevřela nové Centrum pro transparentnost v Kanadě.

Data klientů, jichž se mohou hrozby týkat, se nyní zpracovávají ve dvou datových centrech ve švýcarském Curychu a zahrnují podezřelé nebo dříve neznámé škodlivé soubory, které produkty společnosti odesílají k automatizované analýze malwaru do bezpečnostní sítě Kaspersky.

Během tří let od představení iniciativy jsme byli svědky značné proměny přístupů a regulací v oblasti bezpečnosti dat,“ uvedl Eugene Kaspersky, CEO společnosti Kaspersky.

Zaznamenali jsme, že investice do důvěry a transparentnosti se v tomto oboru postupně stávají normou, a já jsem hrdý na naši společnost, že patří mezi průkopníky a prosazovatele transparentnosti,“ dodal.

Zdroj: Kaspersky

Úvodní foto: Kaspersky

Komentáře