Kaspersky automatizoval objednávky a správu licencí pro partnery a distributory

Proces pravidelného objednávání a spravování licencí k produktům Kaspersky je nyní podle společnosti plně automatizovaný a výrazně rychlejší. Výběr vhodných nabídek zase zjednodušuje nový konfigurátor produktů.

Kaspersky automatizoval objednávky a správu licencí pro partnery a distributorySpolečnost Kaspersky oznámila, že uvedla aktualizovanou verzi License Management Portalu (LMP), přes který poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) získávají a spravují bezpečnostní řešení Kaspersky.

Proces obnovování a objednávání nových licencí pro partnery a distributory je tak nyní dle společnosti automatizovaný a lze jej provést několika kliknutími namísto dřívější e-mailové korespondence trvající hodiny nebo dokonce dny.

Díky aktualizaci funkcí portálu mohou nyní partneři společnosti Kaspersky, kteří využívají pravidelně obnovované (roční, nepředplacené) licence, používat LMP pro registraci smluv, obnovování licencí a zadávání nových objednávek.

Portál vytváří pro všechny tyto scénáře přirozené interaktivní rozhraní s minimem potřebných akcí, jako je výběr požadovaných produktů z konfigurátoru a provedení objednávky kliknutím na jediné tlačítko.

Jakmile je požadavek schválen a licence dodány, partner obdrží e-mailové oznámení na adresu uvedenou při zadávání požadavku. Žádná další komunikace s distributorem nebo prodejcem není zapotřebí – proces schvalování je plně automatizovaný a obsluhovaný samotným portálem.

Větší přehlednost, snadnější obslužnost

Nový konfigurátor umožňuje také pohodlnější výběr objednávaných produktů. Partneři mohou při výběru a sestavování balíčku různých produktů a služeb postupovat krok za krokem tak, aby vytvořili jejich optimální kombinaci.

Aktualizací portálu pro správu licencí se snažíme zlepšit pracovní prostředí našich partnerů při zadávání objednávek,“ říká Kirill Astrakhan, ředitel globálního oddělení partnerských programů ve společnosti Kaspersky.

Aktualizovaný portál LMP je podle něj plně integrován s portálem United Partner Portal společnosti Kaspersky a umožňuje partnerům okamžitě zadat objednávku jakéhokoli B2B produktu, včetně končícího prodloužení platnosti a schválených registrací smluv.

Spolu s LMP jsme připravili také aktualizaci pro registraci smluv, která zvyšuje užitnou hodnotu bezpečnostních řešení Kaspersky tím, že zákazníkům nabízí optimálně nakonfigurované balíčky produktů,“ dodává Astrakhan.

Zdroj: Kaspersky
Úvodní foto: Kaspersky

Komentáře