Kampaň na Windows 10 vrcholí, v Evropě budou stát 135 eur

Vyskakovací oznámení v systémech Windows 7 a Windows 8.1 nově propaguje přechod na Windows 10 s důrazem na cenu systému, který (někteří) uživatelé dostanou zdarma.

Kampaň na Windows 10 vrcholí, v Evropě budou stát 135 eurMicrosoft změnil znění vyskakující reklamy na nové Windows 10. Zatímco dosud se uživatelům systémů Windows 7 a Windows 8.1 zobrazovala výzva, ať si pořídí kopii nového systému, nyní jim operační systém zdůrazňuje hodnotu systému, který dostanou zdarma.

Uživatel tak vidí výzvu ve znění „Užijte si zdarma Windows 10 za 119 dolarů!“, tedy alespoň ten uživatel, který na ni má nárok… což nejsou všichni. Zmíněných 119 dolarů musí za „desítky“ zaplatit ti, kteří na bezplatný upgrade nedosáhnou. Pokročilejší edice Windows 10 Pro bude stát 199 dolarů.

Tato oznámení zároveň odhalila ceny Windows 10 ve Spojeném království a v eurozóně. Základní licence bude stát 99,99 liber (cca. 157 dolarů), resp. 135 eur (cca. 151 dolarů).

Hlavním účelem vyskakujících oznámení je, aby si uživatelé „zarezervovali“ kopii nového systému. Pokud to uživatel udělá, Microsoft mu do počítače po kouscích naposílá celý 3GB upgrade, aby byl připravený k instalaci ke dni spuštění, tedy 29. 7. tohoto roku. Někteří uživatelé si zřejmě budou muset počkat déle.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře