Juniper zavedl nové specializované kategorie pro nejlepší partnery

Nejvyšší příčka programu Advantage Program nově nabídne pět specializovaných kategorií reflektujících zaměření partnerů a segmenty trhu, na které se soustřeďují.

Juniper zavedl nové specializované kategorie pro nejlepší partnerySpolečnost Juniper Networks oznámila změny pro partnery na nejvyšší úrovni partnerského programu Advantage Program. Úroveň Elite nyní bude mít pět kategorií, které mají reflektovat změny na trhu stejně jako změnu filosofie samotného Juniperu.

Přecházíme od tradičního přístupu 'jsme hardwarová společnost' ke složitějším a zajímavějším řešením kombinujícím hardware a cloudové služby. Je to jako prodávat technologii v rámci spravované služby,“ uvedl Matt Hurley, šéf partnerského kanálu v Juniperu.

Dvě z pěti nových kategorií, Federal Partner a Volume Partner, jsou relevantní pouze pro trh v USA. Zbylé tři kategorie s názvy Next Gen, Rising Star a Cloud Services Partner by měly platit pro širší trh, přičemž každá z nich cílí na určitý typ partnera.

Kategorie Next Gen je například zaměřena na specializované partnery, kteří se pohybují v oblasti DevOps nebo se zaměřují na vertikály jako je finančnictví. Ideální partner pro kategorii Next Gen je ten, který se zaměřuje výhradně na služby a software.

Kategorie Rising Star je určena pro menší specializované partnery, kteří do vztahu s Juniperem investují vlastní prostředky a mají potenciál přinášet inovace. Juniper jim to chce oplatit svou finanční podporou a pomoci jim s vytvářením obchodních plánů.

Kategorie Cloud Services Partner je pak určena pro partnery, kteří pomáhají zákazníkům přejít od tradičních modelů ke cloudu. Typickými partnery pro tuto kategorii jsou čistokrevní cloudoví hráči nebo poskytovatelé spravovaných služeb.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Komentáře