Juniper posiluje v oblasti síťového softwaru, kupuje společnost Apstra

Společnost učinila další krok pro naplnění vize transformovat provoz datových center. Řešení Apstry by jí mělo umožnit vylepšit software pro správu intent-based sítí.

Juniper posiluje v oblasti síťového softwaru, kupuje společnost ApstraSpolečnost Juniper Networks oznámila akvizici firmy Apstra, která se zabývá vývojem softwaru pro sítě řízené záměrem (intent-based network). Cena transakce nebyla zveřejněna.

Řešení Apstra Operating System (AOS), které monitoruje klíčové síťové informace v reálném řase, by mělo Juniperu pomoci posílit vizi transformovat provoz datových center.

Díky Juniperu a Apstře získají zákazníci nejlepší infrastrukturu a správu struktur s integrovaným designem, nasazením a automatickou identifikací, přizpůsobenou prostředí jakéhokoli datového centra,“ uvedl šéf Juniperu Rami Rahim.

Obě společnosti sbližuje i výrazná podpora vývoje softwaru pro open networking v cloudu (SONiC), což je open-source síťový operační systém.

Juniper v oblasti síťového softwaru posiluje dlouhodobě – letos získal společnosti 128 Technology a Netrounds, vloni převzal společnost Mist.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře