Juniper a Ruckus uzavírají alianci, postaví integrovaná síťová řešení

Ruckus dodá bezdrátové přístupové body a nástroje pro správu, Juniper switche pro vybudování zázemí. Podle analytika z Gartneru je partnerství znakem rostoucího významu bezdrátových technologií v podnikové sféře.

Juniper a Ruckus uzavírají alianci, postaví integrovaná síťová řešeníSpolečnosti Juniper Networks a Ruckus Wireless oznámily, že uzavřely alianci, jejímž účelem bude společné budování integrovaných infrastruktur pro podnikové sítě. Tyto sítě v sobě mají spojit bezdrátová řešení Ruckusu s „drátovým“ hardwarem Juniperu.

Nová aliance cílí primárně na podniky, ale podle Davida Callische, šéfa marketingu Ruckusu, přinese i integrované technologie pro poskytovatele služeb. Obě společnosti mají silnou pozici právě v této oblasti.

Kromě jiného dojde k integraci ethernetových switchů Juniper EX Series a přístupových bodů ZoneFlex od Ruckusu a platformy SmartZone pro jejich správu. Partnerství možná nebude stačit na útok na velké hráče typu Cisco nebo HP, které mají kompletní portfolia síťových řešení, ale přinejmenším má oběma společnostem pomoci udržet si stávající zákazníky.

Zrychlování Wi-Fi vede podle Tima Zimmermana, analytika společnosti Gartner, k tomu, že podniky zvažují bezdrátové sítě jako alternetivu k ethernetu. Některé sítě postavné na standardu 802.11ac již teď teoreticky nabízejí vyšší rychlost přenosu dat než ethernetová řešení. S rostoucím počtem zaměstnanců pracujících s mobilními zařízeními má význam bezdrátových sítí v podnicích v příštích letech růst.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Juniper Networks, Ruckus Wireless

Komentáře