Juniper a Cisco hlásí potíže s nejmenovaným komponentem, zabíjí switche a routery

U blíže nespecifikované součástky od blíže nespecifikovaného dodavatele dochází po roce a půl provozu k selhání, jež vede k nefunkčnosti celého zařízení. Spekuluje se, že na vině je procesor Intel Atom C2000.

Juniper a Cisco hlásí potíže s nejmenovaným komponentem, zabíjí switche a routeryNěkteří výrobci síťových řešení v poslední době zaznamenali problémy s komponentem od nejmenovaného výrobce, jehož vinou dochází k selhání switchů, routerů a bezpečnostních zařízení. Má se jednat o tzv. hodiny, které se starají o synchronizaci chodu jednotlivých částí zařízení.

Cisco zaznamenalo problémy u některých modelů routerů z řady 4000, switchů z řady Nexus 9000 a Meraki a bezpečnostních zařízení ASA. Příslušná součástka podle Ciska „odchází“ po přibližně 18 měsících provozu a způsobuje kompletní selhání celého zařízení.

Velmi podobnou zkušenost má společnost Juniper, která rovněž hovoří o selhání komponentu po přibližně 18 měsících, což způsobí nefunkčnost zařízení. Tento problém se vyskytl u celkem třinácti modelů switchů, routerů a dalších zařízení.

Může za to Atom?

Cisco a Juniper shodně odmítly specifikovat, o jaký komponent se přesně jedná a kdo je jeho dodavatelem. Objevily se však spekulace, že jde o procesor Intel Atom C2000 z již ukončené řady procesorů pro mikroservery a síťový hardware.

Kolegové z amerického NetworkWorldu o problémech této řady psali počátkem tohoto měsíce a samotný Intel nedávno přidal do dokumentace k těmto procesorům odstavec, ve kterém přiznává, že mohou způsobit selhání systému při spuštění.

NetworkWorld oslovil další výrobce síťových produktů, ale zatím se zdá, že Cisco a Juniper jsou jedinými postiženými. Avaya, Arista a Brocade uvedly, že daný procesor nepoužívají a žádné problémy nezaznamenaly. Dell, Extreme Networks a HPE záležitost nekomentovaly.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © lichtmeister - Fotolia.com

Komentáře