John McAfee chce pozastavit prodej bezpečnostní divize Intelu

Zakladatel bezpečnostní firmy nechce, aby Intel prodal svou bezpečnostní divizi pod značkou McAfee. Výrobce se brání, že k tomu má právo a naopak varuje McAfeeho, aby nepoužil své jméno v názvu konkurenční bezpečnostní firmy.

John McAfee chce pozastavit prodej bezpečnostní divize InteluPlán Intelu na prodej většinového podílu Intel Security alias McAfee (k tomu vzápětí) možná narazil na překážku. John McAfee, zakladatel této bezpečnostní firmy, kterou Intel koupil v roce 2010, požádal newyorský soud o vydání předběžného rozhodnutí, které by transakci pozastavilo, dokud nebude vyřešen spor o jméno.

Potíže se jménem McAfee se táhnou celou nedávnou historií firmy. Samotný McAfee přitom nemá se stejnojmennou firmou již přibližně dvě desetiletí vůbec nic společného a značka po celou dobu žila více méně svým vlastním životem.

Intel se v roce 2014 rozhodl McAfee přejmenovat na Intel Security, nejspíše proto, aby se distancoval od osoby Johna McAfeeho, která, řekněme, vzbuzuje vášně. Pokud nevíte proč, podívejte se na toto legendární video a již přibližně od času 0:30 vám začne svítat.

Kdo se bojí Johna McAfeeho?

Potíž je v tom, že jméno McAfee z portfolia Intelu ani poté nikdy úplně nezmizelo a vyčleněná bezpečnostní divize Intel Security určená k prodeji se dokonce měla vrátit ke svému staršímu jménu. A právě proto se do věci vložil John McAfee, kterému se nelíbí, že někdo bude obchodovat s jeho jménem.

McAfeemu se to možná nelíbí už z principu, ale jeho partnerům ze společnosti MGT vadí i obchodní stránka věci. Společně totiž chtěli založit firmu s názvem John McAfee Global Technologies, ve které by McAfee figuroval jako CEO a předseda představenstva.

To se na oplátku vůbec nelíbilo Intelu, který MGT poslal v létě 2016 dopis, v němž varoval před využitím jména McAfee coby značky nebo součásti značky. John McAfee nemá podle dopisu právo používat své jméno v byznysu týkajícím se bezpečnostních produktů nebo služeb...

… což si zase nemyslí John McAfee, který tvrdí, že se práva svobodně nakládat se svým jménem nikdy nevzdal a nikdy se k ničemu takovému nezavázal a nepodepsal ani žádnou konkurenční doložku...

… což vedlo Intel ke změně formulace a vyjádření, že „nikdy netvrdil, že se John McAfee nevzdal práva nakládat se svým jménem“, ale že zároveň protestuje proti tomu, aby podnikatel své jméno používal způsobem, který by mohl být matoucí pro zákazníky.

Inu, je to složitý případ a zřejmě o něm neslyšíme naposled.

Zdroj: IDC News Service
Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře