Jiří Janeček a Dina Mašínová posilují PR tým české pobočky Huawei

Janeček, jenž dříve působil ve společnosti T-Mobile, bude zodpovídat za vztahy s médii, externí a krizovou komunikaci a řízení agenturních služeb. Dina Mašínová má na starosti projekty společenské odpovědnosti Huawei.

Jiří Janeček a Dina Mašínová posilují PR tým české pobočky HuaweiSpolečnost Huawei oznámila, že posiluje svůj komunikační tým v České republice. Na pozici tiskového mluvčího a senior PR manažera nastoupí 1. 5. 2021 Jiří Janeček (na snímku vpravo). Již na začátku roku pak Huawei na pozici CSR manažerky jmenovalo Dinu Mašínovou (uprostřed).

Janeček bude mít na starost vztahy s médii, externí a krizovou komunikaci a řízení agenturních služeb. Do Huawei přichází z PR oddělení mobilního operátora T-Mobile, dříve působil též jako tiskový mluvčí společností Samsung Electronics Czech and Slovak a Wüstenrot.

Má za sebou i několikaletou novinářskou zkušenost, kterou započal již během svých studií na Fakultě mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se věnoval ekonomické žurnalistice, mezinárodní politice a diplomacii.

Pod vedením Mašínové se Huawei zaměřuje na zvyšování digitální gramotnosti, podporu sociálně znevýhodněných skupin, vzdělávání, ochranu dětí a seniorů na internetu či globální program Seeds for the Future nebo regionální aktivitu 1000 Dreams.

Huawei připomíná, že vedení českého komunikačního týmu převzal přesně před dvěma lety Pavel Košek (vlevo), současný ředitel korporátní komunikace Huawei, který je primárně zodpovědný za vztahy s veřejným a státním sektorem, digitalizaci, telekomunikační politiku a agendu online bezpečnosti.

Zdroj: Huawei

Úvodní foto: Huawei

Komentáře