Je trh smartphonů nasycený?

Prodeje smartphonů se ve druhém čtvrtletí roku 2015 výrazně zvýšili, ale míra růst nadále klesá, což zvyšuje obavy, zda se trh nezasycuje. Ukazuje to studie Juniper Research.

Je trh smartphonů nasycený?Ve 2. čtvrtletí se podle analytiků Juniper Research prodalo celosvětově 338 milionů smartphonů, což představuje meziroční růst o 16 %. Přitom loni ve stejném období trh rostl o 26 % na 290 milionů kusů.

Zpráva dále ukazuje, že zpomaluje zejména čínský trh, i přesto, že jej velmi podpořily prodeje nového iPhone 6.

Čínské společnosti jako Huawei a Xiaomi však vykázaly odlišný vývoj. Huawei zaměřené globálně podle Juniperu dosáhlo 50% meziročního růstu prodeje, zatímco Xiaomi rostlo o méně než třetinu vzhledem k většímu důrazu na asijský trhu.

Ostatní velcí hráči takové štěstí neměli. Samsung podle Juniperu ve druhém čtvrtletí nadále klesal, zejména kvůli zpožděným dodávkám Galaxy S6 a S6 Edge. Dodávky LG klesly také, meziročně o 3 %.

Smíšené výsledky vykázali i hráči stojící mimo dva hlavní proudy OS. BlackBery nadále klesalo na 1 milion dodaných kusů, avšak Microsoft prodeje navýšil o 12 % na 8,4 milionu smartphonů.

Čísla jsou obecně s předpovědí IDC, které predikovalo zpomalení trhu v roce 2015 na 11 % z loňského růstu o 28 %.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře