Jaroslav Veselý je divizním viceprezidentem ve Schneider Electric

Nový viceprezident divize Energy a Servis přichází ze startupu Via Electra, který spoluzakládal a dosud také vedl. Jeho cílem ve Schneideru bude rozvoj aktivit v oblasti produktů a řešení pro moderní distribuční sítě.

Jaroslav Veselý je divizním viceprezidentem ve Schneider ElectricSpolečnost Schneider Electric oznámila po příchodu Bohdana Dovhaniče další personální změnu. Jaroslav Veselý nastoupil na nového viceprezidenta divize Energy a Servis pro Českou republiku, Slovensko a Polsko.

Veselého hlavním úkolem bude rozvíjet obchodní aktivity spoelčnosti v oblasti produktů i pokročilých systémů pro moderní elektrické distribuční sítě. Jedním ze směrů budou také řešení pro modernizaci instalovaných zařízení.

Nový viceprezident přichází do Schneider Electric ze startupové společnosti Via Electra, která navrhuje v BIM/3D komplexní elektro a automatizační systémy pro moderní budovy. Veselý společnost spoluzakládal a působil jako její jednatel.

Další manažerské zkušenosti nasbíral na klíčových pozicích ve společnosti ABB - mezi jinými jako ředitel divize Systémy pro energetiku pro CEE, dále jako zemský ředitel pro Ukrajinu a jako globální marketingový ředitel pro přístrojové transformátory a senzory.

Jaroslav Veselý letech roce 1996 a 1999 úspěšně absolvoval studia VUT v Brně, v prvním případě na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií, v druhém na Fakultě podnikatelské. Mezi jeho zájmy patří rodina, sport a literatura.

Zdroj: Schneider Electric

Úvodní foto: Schneider Electric

Komentáře