Izraelská vláda nasazuje servery Lenovo

Společnost Lenovo získala zakázku na dodání serverů Lenovo Flex System izraelské vládě.

Izraelská vláda nasazuje servery LenovoIzraelská vláda si jako základ pro své nejnovější řešení datového centra vybrala technologii společnosti Lenovo, která bude řídit její kritické aplikace. Podle oznámení společnosti má jít o sedmiletý závazek izraelské vlády vůči Lenovu.

Důvěra izraelské vlády, která má extrémní bezpečnostní nároky na dodavatele své infrastruktury, je pro nás velmi důležitá. Znamená to, že nás již zákazníci nevnímají jen jako určité přechodné uskupení mezi IBM a Lenovo, ale jako významného hráče na trhu se servery,“ uvedl v oznámení Karel Jareš, Czech Relationship Manager společnosti Lenovo.

Jakmile v Izraeli dokončíme instalaci řešení Lenovo Flex System, staneme se v této zemi jedničkou v segmentu blade serverů,“ dodal Jareš.

Souvislost s ČR

Česká republika spolupracuje s Izraelem v oblasti kybernetické bezpečnosti dlouhodobě. Vloni země podepsaly společné prohlášení o spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti (více na stránkách Národního centra kybernetické bezpečnosti).

Letos vstoupil v ČR v platnost zákon o kybernetické bezpečnosti, který ukládá společnostem a organizacím řadu požadavků. Jde například o detekci kybernetických bezpečnostních událostí, hlášení incidentů, zpracovávání bezpečnostní dokumentace a zavádění bezpečnostních opatření či provádění opatření vydaných NBÚ.

K tomu, aby mohly organizace plnit povinnosti, které jim ukládá zákon o kybernetické bezpečnosti, potřebují náležitou technologickou infrastrukturu. Při výběru nového serveru je samozřejmě důležitá kapacita a výkon, který bude dostačovat všem firemním požadavkům. Zákazníci by však měli brát ohled také na potřebné zabezpečení dat,“ uvedl Karel Jareš.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře