IT4Innovations při VŠB-TUO zakládá Digitální inovační hub Ostrava

Ostravský digitální inovační hub zaměří na podporu rozvoje malých a středních podniků zejména v Moravskoslezském kraji. Firmám bude pomáhat využívat příležitosti spojené s robotizací, digitalizací a dalšími pokročilými technologiemi.

IT4Innovations při VŠB-TUO zakládá Digitální inovační hub OstravaNárodní superpočítačové centrum IT4Innovations VŠB-TUO se rozhodlo propojit své know-how s Moravskoslezským inovačním centrem Ostrava a společně zakládají Digitální inovační hub Ostrava (DIH Ostrava).

Strategickým cílem hubu je pomáhat firmám, zejména z Moravskoslezského kraje, zavádět a využívat pokročilé digitální inovace a dále prověřovat a případně i řešit jejich další potřeby v oblasti digitalizace.

Vznikem DIH Ostrava dochází k propojení expertíz dvou respektovaných pracovišť. MSIC dokáže navázat spolupráci s firmami s inovačním potenciálem a zprostředkovat jim podporu šitou na míru,“ řekl Martin Duda, koordinátor projektu DIH Ostrava.

Zároveň dodal, že superpočítačové centrum IT4Innovations je následně schopné tuto podporu poskytnout ve specifických oblastech digitalizace, jako jsou vysoce-výkonné výpočty, analýza velkých dat či umělá inteligence.

Věříme, že díky propojení MSIC Ostrava a IT4Innovations pomůžeme firmám z Moravskoslezského kraje využít příležitostí, které s sebou přináší digitalizace, robotizace a další pokročilé technologie,“ uvedla Adéla Hradilová, která zodpovídá za přípravu projektů a programů na podporu rozvoje SME kraji.

Zdroj: IT4Innovations

Úvodní foto: j-mel @ fotolia.com

Komentáře