Investiční skupina EQT kupuje SUSE, z pohledu partnerů a produktů se nic nezmění

Akvizice ze strany EQT má SUSE poskytnout větší svobodu společně s přílivem nového kapitálu pro další rozvoj. Personální změny, stejně jako změny v partnerské podpoře nebo portfoliu, v plánu nejsou.

Investiční skupina EQT kupuje SUSE, z pohledu partnerů a produktů se nic nezměníSpolečnost SUSE oznámila uzavření strategického partnerství s investiční skupinou EQT, která SUSE převezme od jejího současného vlastníka, společnosti Micro Focus. Akvizice ještě musí projít obvyklým schvalovací procesem a měla by být zakončena počátkem roku 2019.

SUSE uvádí, že se pod křídly Micro Focusu díky výrazným investicím vypracovalo na pozici předního poskytovatele softwarově definované infrastruktury a dodavatele podnikových řešení s otevřeným zdrojovým kódem.

Od nového partnerství s EQT pak SUSE očekává, že bude schopné dále využívat příležitostí jak v oblasti operačního systému Linux, tak i ve vznikajících skupinách produktů ve světě dalších infrastrukturních řešeních na bázi open source.

Pozici generálního ředitele SUSE bude i nadále zastávat Nils Brauckmann a neočekává se ani žádná jiná změna v personálním obsazení, vztazích se zákazníky, partnerstvích, ani nabídce produktů či služeb.

Partnerství SUSE a EQT vnímáme v pražské pobočce velmi pozitivně,“ uvedl k akvizici Miroslav Kořen, regionální manažer SUSE pro Českou republiku a Slovensko. Kořen od nového majitele očekává větší samostatnost, nezávislost a také výrazný přísun kapitálu.

Zdroj: SUSE

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře