Internet Exploreru zvoní umíráček, Microsoft v roce 2022 definitivně ukončí podporu

Microsoft se všemožně snaží uživatele převést na novější Microsoft Edge. Nově ohlásil, že podpora prohlížeče Internet Explorer bude oficiálně ukončena v polovině příštího roku.

Internet Exploreru zvoní umíráček, Microsoft v roce 2022 definitivně ukončí podporuSpolečnost Microsoft oznámila, že podpora desktopové verze tradičního internetového prohlížeče Internet Explorer bude oficiálně ukončena 15. 6. 2022. Ještě dříve, konkrétně 17. 8. 2021, ukončí podporu Exploreru služba Microsoft 365.

Náhradou má být logicky prohlížeč Microsoft Edge, jenž má již zabudovaný „režim Internet Explorer“. Virtualizovaný režim Exploreru má v rámci Edge fungovat jako konfigurovatelný režim.

Microsoft Edge je nejen rychlejší, bezpečnější a modernější prohlížeč než Internet Explorer, ale je také schopen řešit klíčový problém: kompatibilitu se staršími weby a aplikacemi,“ vysvětlil Microsoft ve středu ve svém blogovém příspěvku.

Existují však výjimky. V technických FAQ společnost Microsoft poznamenala, že bude postupně ukončovat Internet Explorer pouze ve Windows 10 20H2 a novějších. Konec životnosti se tak nevztahuje na uživatele operačního systému Windows 8.1.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © lichtmeister - Fotolia.com

Komentáře