Intelu ve třetím kvartálu vyrostl obrat o 19 % na rekordních 19,2 miliard dolarů

Společnost Intel za sebou má velmi silný třetí kvartál. Všech pět divizí zaznamenalo růst a pokořilo své dosavadní obratové rekordy. Velmi silně vzrostl také provozní a čistý zisk společnosti.

Intelu ve třetím kvartálu vyrostl obrat o 19 % na rekordních 19,2 miliard dolarůSpolečnost Intel má za sebou svůj zatím nejúspěšnější kvartál. Obrat ve třetím čtvrtletí 2018 zaznamenal 19% nárůst na 19,2 miliard dolarů, přičemž provozní zisk meziročně vzrostl o 43 % na 7,3 miliardy a čistý zisk o 42 % na 6,4 miliardy dolarů.

Rekordních výnosů dosáhlo všech pět divizí společnosti. Největší z nich, Client Computing Group, vyrostla o 16 % na 10,2 miliardy dolarů. Hlavní podíl na tom podle Intelu mělo uvedení nových Intel Core procesorů osmé generace.

Výsledky podnikové divize DCG vzrostly o 26 % na 6,1 miliardy dolarů, divize IOTG posílila o 8 % na 919 milionů, paměťová divize zaznamenala silný 21% růst na 1,1 miliardy a nejmenší divize progamovatelných řešení vyrostla o 6 % na 496 milionů.

Zatím se tedy zdá, že Intel je na nejlepší cestě splnit své cíle navzdory přiznanému výpadku ve výrobě. Skutečný stav věcí však zřejmě ukáží až výsledky za čtvrtý kvartál letošního roku, které se však dozvíme až v roce příštím.

Zdroj: IDG News Service, Intel

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře