Intelu v třetím čtvrtletí klesly zisky, obrat meziročně stagnoval

Client Computing Group, největší divize Intelu, vykázala 5% pokles. Dařilo se však ostatním divizím, některé zaznamenaly i dvouciferný růst. Šéf Intelu Bob Swan také přiznal, že chce v příštím roce zvýšit produkční kapacitu.

Intelu v třetím čtvrtletí klesly zisky, obrat meziročně stagnovalSpolečnost Intel zveřejnila výsledky hospodaření za třetí kvartál 2019. Z nich vyplývá, že zisky společnosti klesly o 6 % na 6 miliard dolarů, obrat pak zůstal srovnatelný s předchozím rokem na úrovni 19,2 miliard dolarů.

Čtyři z pěti divizí společnosti vykázaly růst – jen největší z nich, Client Computing Group, meziročně oslabila o 5 % na 9,7 miliardy dolarů. Výsledky podnikové divize DCG vzrostly o 4 % na 6,4 miliardy, divize IOTG si polepšila o 9 % na 1 miliardu dolarů.

Významný skok si připsaly divize Mobileye a NSG. První jmenovaná posílila o 20 % na 229 milionů dolarů, druhá pak o 19 % na 1,3 miliardy dolarů. Divize PSG zaznamenala mírný 2% růst na 507 milionů dolarů.

Zástupci společnosti však přiznali analytikům výrobní problémy. Šéf Intelu Bob Swan potvrdil, že výrobce má stále potíže s dodáváním procesorů do cenově dostupných PC, jelikož segment rostl rychleji, než společnost očekávala.

Intel se proto chystá investovat nemalé prostředky do kapitálových výdajů tak, aby se v průběhu příštího roku zvýšila kapacita o 25 %. Swan sice přiznal, že plán je trochu nadhodnocený, ale alespoň Intelu umožní vytvořit dostatečné inventární zásoby.

Zdroj: IDG News Service, Intel

Úvodní foto: iakovlev @ Fotolia.com

Komentáře