Intel zvyšuje odhad svých výsledků za 2. čtvrtletí i celý rok

Úprava očekávání je reakcí na zvýšenou poptávku po počítačích, způsobenou doznívajícícm "XP efektem".

Intel zvyšuje odhad svých výsledků za 2. čtvrtletí i celý rokSpolečnost Intel oznámila, že vzhledem ke zvýšené poptávce po počítačích obsahujících její technologie zvýšila odhad svých ekonomických ukazatelů pro druhý kvartál i celý letošní rok.

Ve druhém čtvrtletí nyní očekává tržby ve výši 13,7 miliardy dolarů namísto původně očekávaných 13 miliard, přičemž byla snížena tolerance odhadované částky z 500 na 300 milionů dolarů.

Intel dále očekává, že střed hrubé marže vzroste o 1 bod na 64 %. O 100 milionů dolarů na 4,9 miliardy se mají navýšit náklady na výzkum, vývoj, fúze a akvizice. Daňovou sazbu Intel nově odhaduje na 28 % místo 27 %.

Jestliže dříve Intel očekával stagnaci celoročních příjmů, nově očekává jejich meziroční růst. Konkrétní hodnoty však chce společnost zveřejnit až 15. 7. spolu s oficiálními výsledky za druhý kvartál, stejně jako nový odhad celoroční marže.

Celoroční výdaje na výzkum, vývoj, fúze a akvizice by měly dosáhnout 19,2 miliardy dolarů, zatímco dříve Intel jejich výši odhadoval na 18,9 miliardy.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře