Intel zpětně lituje, že neuvedl na trh procesory Broadwell pro desktopy

Viceprezident Kirk Skaugen uvedl, že „experiment“, kdy Intel neuvedl procesory Core páté generace pro tradiční desktopy, byl chybou. U nové řady Skylake už na stolní PC pamatováno je.

Intel zpětně lituje, že neuvedl na trh procesory Broadwell pro desktopyKirk Skaugen, viceprezident společnosti Intel, prohlásil, že byla chyba, že výrobce nedodal na trh desktopové procesory s architekturou Broadwell. Pátá generace řady Intel Core se zaměřila na notebooky, minipočítače a zařízení typu all-in-one, zatímco klasické desktopy opomenula.

Udělali jsme experiment a řekli jsme si, že možná uvádíme technologie na trh příliš rychle, takže nepřipravíme čip pro tradiční desktopy, segment s hodnotou převyšující 10 miliard dolarů. Ukázalo se, že to byla chyba,“ řekl Skaugen.

Chyba to skutečně byla. Intel uvedl desktopové Broadwelly až letos v létě, přičemž prakticky záhy přišla šestá generace s názvem Skylake. Nejnovější čipy, které měli majitelé desktopů do té doby k dispozici, byly Haswelly, čtvrtá generace řady Intel Core uvedená již v roce 2013.

Skaugen učinil tuto poznámku zejména proto, aby investorům vysvětlil, jak Intel vidí současnou situaci na trhu PC. U řady Skylake je na desktopy již pamatováno a není pravděpodobné, že by Intel podobný „experiment“ v dohledné době zopakoval. V současném kvartálu společnost očekává „lehce nadprůměrnou“ poptávku po PC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře