Intel změní značení mobilních procesorů Atom

Řada Intel Atom se inspiruje u PC procesorů Core - její čipy nově ponesou názvy Atom X3, X5 a X7.

Intel změní značení mobilních procesorů AtomSchválně – který je rychlejší? Atom Z3735F, nebo Z3735G? Pokud si nejste jistí, věřte, že nejste sami.

Dokonce je vás tolik, že se Intel rozhodl přistoupit k přejmenování celé své řady mobilních procesorů Atom. Ty nově ponesou názvy Atom X3, X5 a X7, podobně jako jsou PC procesory Core pojmenovány i3, i5 a i7.

Nové názvy mají nakupujícím umožnit na první pohled zjistit, jak výkonné jádro se skrývá v zařízení, nad kterým uvažují. Běžný uživatel se sice podle jména procesoru neřídí, ale reselleři, technicky zdatnější jednotlivci, případně organizace, by nový branding mohli ocenit.

Podobně jako u procesorů Core platí i pro Atomy, že čím vyšší číslo, tím vyšší výkon (a cena).

Očekává se, že název X3 dostanou současné čipy s označením Sofia, které se používají v chytrých telefonech. Název X5 a X7 pak zřejmě ponesou tabletové čipy řady Cherry Trail.

Nové názvy by mohly vést i k ustanovení určité identity pro mobilní čipy Intelu. V oblasti PC se to podařilo již dávno – zatímco značky Core nebo Pentium slibují výkon, Celeron naopak evokuje levná PC s omezenými schopnostmi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře