Intel začal vydávat stabilní záplaty proti chybám Spectre a Meltdown

Po vynuceném pozastavení distribuce oprav přichází Intel s jejich novou verzí, která by již neměla destabilizovat koncová zařízení. Stabilní kódy jsou zatím dostupné pro procesory řady Skylake, další by se měly objevit v příštích dnech.

Intel začal vydávat stabilní záplaty proti chybám Spectre a MeltdownSpolečnost Intel, která musela nedávno pozastavit distribuci záplat proti chybám Spectre a Meltdown, neboť způsobovaly potíže koncovým zařízením, vydala jejich nové – a tentokrát již snad bezproblémové – verze.

Oprava je zatím dostupná pro procesory generace Skylake, přičemž vydání kódů pro další platformy by mělo přijít „v následujících dnech“. Konkrétně by se mělo jednat o procesory generace Haswell a Broadwell, u kterých předchozí verze oprav způsobovala nestabilitu.

Intel uvedl, že bezchybné opravy jsou nyní dostupné pro generaci Skylake a série U, Y, H, S a U23e. Výrobce také zveřejnil novou verzi dokumentu s přehledem zasažených typů procesorů a dostupných aktualizací .

Majitelé a správci dostanou nové záplaty prostřednictvím aktualizace firmwaru od výrobce zařízení. Intel nabádá koncové uživatele, aby aktualizace instalovali neprodleně poté, co budou dostupné.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: meltdownattack.com

Komentáře