Intel za sebou má rekordní čtvrtletí, v posledním kvartálu 2019 rostl obrat i zisk

Velkým překvapením se stala podniková divize DCG, která ve sledovaném období vyrostla o 19 % na na 7,2 miliardy dolarů. Dvouciferný pokles nicméně hlásí divize PSG.

Intel za sebou má rekordní čtvrtletí, v posledním kvartálu 2019 rostl obrat i ziskSpolečnost Intel má za sebou další rekordní kvartál. Obrat ve čtvrtém čtvrtletí 2019 překvapivě vykázal 8% růst na 20,2 miliardy dolarů. Zisk ve stejném období vyrostl o 9 % na 6,9 miliardy dolarů.

Největší divize Client Computing Group posílila o 2 % na 10 miliard dolarů, ovšem o skutečný úspěch se postarala divize Data Center Group, jejíž obrat na konci loňského roku vyskočil o 19 % na 7,2 miliardy dolarů.

Divize IOTG ve sledovaném období posílila o 13 % na 920 milionů dolarů, mobilní divize MBLY vyrostla dokonce o 31 % na 240 milionů dolarů. Propad o 17 % na 505 milionů dolarů však zaznamenala divize PSG.

Intel uvedl, že v průběhu roku 2020 očekává silnější tlak ze strany konkurence, a to i přesto, že plánuje plně obnovit dodávky procesorů. S nedostatkem komponentů se Intel potýká již několik čtvrtletí, chystá se přidat výrobní kapacitu.

Podle šéfa Intelu Boba Swana by globální trh PC měl v letošním roce oslabit o jednotky procent, především vlivem končícího výměnného cyklu zařízení s již nepodporovanými Windows 7.  

Zdroj: Intel, IDG News Service

 

Úvodní foto: Intel

Komentáře