Intel vyklízí pole Qualcommu, nebude vyrábět 5G modemy pro chytré telefony

Z urovnání sporu mezi Applem a Qualcommem odchází poražený zejména Intel. Ten v návaznosti na ukončení sporů mezi dvěma giganty okamžitě oznámil, že ukončuje vývoj 5G modemů pro chytré telefony.

Intel vyklízí pole Qualcommu, nebude vyrábět 5G modemy pro chytré telefonyMírová dohoda mezi Applem a Qualcommem z minulého týdne výrazným způsobem ovlivnila i Intel. Jelikož se Apple vrátí k modemům od Qualcommu, Intel obratem oznámil, že s okamžitou platností ukončuje vývoj 5G modemů pro chytré telefony.

Jsme rádi za příležitost v oblasti sítí páté generace, nicméně v segmentu modemů pro chytré telefony začalo být zřejmé, že zde není žádná přímá a jasná cesta k ziskovosti,“ uvedl v tiskové zprávě šéf Intelu Bob Swan.

Swan dodal, že 5G zůstává i nadále strategickou prioritou společnosti a že Intel bude i do budoucna rozvíjet svůj byznys se síťovou infrastrukturou pro sítě nové generace. S intelími 5G modemy pro mobily je ovšem konec.

Firma se chce podle svých slov soustředit výhradně na 4G a 5G modemy pro počítače, segment IoT a na různá další zařízení. Zároveň dodala, že bude i nadále plnit své současné závazky v oblasti 4G mobilních modemů.

Nejhlasitěji se směje Qualcomm

Za ukončením vývoje 5G modemů podle kuloárních informací stojí i fakt, že Intel měl dlouhodobě problémy s návrhem takového modemu, který by uspokojil požadavky výrobců chytrých telefonů co do velikosti a výkonu.

Co z toho vyplývá? Intel svým rozhodnutím prakticky vyklidil pole Qualcommu. Ten nedávno oznámil druhou generaci 5G modemu X55, jenž dosahuje rychlosti až 7 GB/s a nabízí kompatibilitu se síťovými pásmy ve světě.  

Do karet Qualcommu nahrává také fakt, že jeho největší konkurenti – Huawei a Samsung – mají k dominanci na americkém trhu daleko. Čínský výrobce čelí tlaku ze strany úřadů a modemy Samsungu jsou určené primárně pro telefony neamerické produkce.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře